Rozpoczęcie porodu – Czy już rodzę?

W miarę zbliżającego się porodu twoje myśli będą koncentrowały się zapewne na tym, jak najlepiej odnaleźć drogę do macierzyństwa.
Pierwsza wrażenia decyzja, przed jaką staje kobieta rodząca, zwykle dotyczy momentu, w którym należy udać się do szpitala.
Zanim podejmiesz decyzję widząc pierwsze oznaki porodu, pamiętaj że akcja porodowa często zaczyna się i wstrzymuje nawet kilkakrotnie, nim nasili się na tyle by doszło do rozwiązania.
Taka sytuacja najczęściej ma miejsce w początkowej fazie porodu.

W domu możesz wziąć ciepłą kąpiel i zająć się zwykłymi czynnościami domowymi do momentu, gdy skurcze będą wymagały poświęcenia pełnej uwagi. Jeśli poród rozpoczyna się w nocy, spróbuj się przespać. W trakcie drzemki może nieco postąpić akcja porodowa.
Początkowo skurcze trwają 30-60sekund , wydłużają się do 75sekund, pojawiają się w dole brzucha.
Jest to:

  • ból ciągły,
  • ból ugniatający,
  • ból opasujący.

Jeżeli bóle zaczną pojawiać się co 5minut należy udać się do szpitala.

Newborn baby girl asleep on a blanket.
Newborn baby boy in a blue knitted hat.
slideshow3
slideshow2
slideshow1
previous arrow
next arrow

Kontakt

Szkoła rodzenia
„Świadome Macierzyństwo”
Morasko 12a
Poznań
☎   662-012-225
mail – szkola@twojapolozna.eu

Ból podczas porodu

Aby jak najwięcej kobiet pozbyło się lęku i dało się poprowadzić drogą świadomego macierzyństwa...

Karmienie naturalne

Karmienie naturalne, to dziś nie tylko moda ale również bliskość matki i dziecka, która wpływa na wykształcenie prawidłowych więzi emocjonalnych i rozwój osobowości. To również piękny i niezapomniany okres w życiu kobiety...

Kilka uwag na temat karmienia piersią

Jednym z najważniejszych dylematów świeżo upieczonej mamy jest dokonanie wyboru karmienia. Pamiętaj proszę, że jedyną, właściwą metodą żywienia dziecka (do pół roku minimum) jest karmienie piersią. Podstawową czynnością, którą musi opanować maluch...

Problemy związane z laktacją

Pierwsze karmienia mogą sprawiać Ci trudności. Nie zniechęcaj się. Pamiętaj, że jest to nowa sytuacja zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka i pewnych rzeczy musicie się nauczyć.

Rozpoczęcie porodu – Czy już rodzę?

W miarę zbliżającego się porodu twoje myśli będą koncentrowały się zapewne na tym, jak najlepiej odnaleźć drogę do macierzyństwa.