Karmienie naturalne

Mleko matki: to odpowiednia zawartość wapnia, fosforu i magnezu – potrzebne dla właściwego rozwoju układu kostnego dziecka. Odpowiednia ilość laktozy, czyli cukru, głównego materiału energetycznego, niezbędnego do właściwego wchłaniania wapnia. Odpowiednia kompozycja poszczególnych składników odżywczych (białka, tłuszcze i węglowodany) sprawia, że jest łatwo przyswajalne. Dzięki obecności przeciwciał, enzymów, czynników wzrostu, zapewnia dziecku harmonijny wzrost i rozwój organizmu oraz chroni je przed chorobami.

Tylko mleko matki spełnia tę ważną funkcję. Jeżeli matka karmi dziecko piersią, jego układ immunologiczny czyli obronny, hormonalny, nerwowy i pokarmowy będą dobrze funkcjonować.

 

Newborn baby girl asleep on a blanket.
Newborn baby boy in a blue knitted hat.
slideshow3
slideshow2
slideshow1
previous arrow
next arrow

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat karmienia naturalnego: laktacji, technik i zasad, czasu oraz higieny i najczęstszych kłopotów związanych z karmieniem piersią – zapraszamy do szkoły rodzenia Świadome Macierzyństwo.

Kontakt

Szkoła rodzenia
„Świadome Macierzyństwo”
Morasko 12a
Poznań
☎   662-012-225
mail – szkola@twojapolozna.eu

Ból podczas porodu

Aby jak najwięcej kobiet pozbyło się lęku i dało się poprowadzić drogą świadomego macierzyństwa...

Karmienie naturalne

Karmienie naturalne, to dziś nie tylko moda ale również bliskość matki i dziecka, która wpływa na wykształcenie prawidłowych więzi emocjonalnych i rozwój osobowości. To również piękny i niezapomniany okres w życiu kobiety...

Kilka uwag na temat karmienia piersią

Jednym z najważniejszych dylematów świeżo upieczonej mamy jest dokonanie wyboru karmienia. Pamiętaj proszę, że jedyną, właściwą metodą żywienia dziecka (do pół roku minimum) jest karmienie piersią. Podstawową czynnością, którą musi opanować maluch...

Problemy związane z laktacją

Pierwsze karmienia mogą sprawiać Ci trudności. Nie zniechęcaj się. Pamiętaj, że jest to nowa sytuacja zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka i pewnych rzeczy musicie się nauczyć.

Rozpoczęcie porodu – Czy już rodzę?

W miarę zbliżającego się porodu twoje myśli będą koncentrowały się zapewne na tym, jak najlepiej odnaleźć drogę do macierzyństwa.