Karmienie naturalne

Mleko matki: to odpowiednia zawartość wapnia, fosforu i magnezu – potrzebne dla właściwego rozwoju układu kostnego dziecka. Odpowiednia ilość laktozy, czyli cukru, głównego materiału energetycznego, niezbędnego do właściwego wchłaniania wapnia. Odpowiednia kompozycja poszczególnych składników odżywczych (białka, tłuszcze i węglowodany) sprawia, że jest łatwo przyswajalne. Dzięki obecności przeciwciał, enzymów, czynników wzrostu, zapewnia dziecku harmonijny wzrost i rozwój organizmu oraz chroni je przed chorobami.

Tylko mleko matki spełnia tę ważną funkcję. Jeżeli matka karmi dziecko piersią, jego układ immunologiczny czyli obronny, hormonalny, nerwowy i pokarmowy będą dobrze funkcjonować.

 

Newborn baby girl asleep on a blanket.
Newborn baby boy in a blue knitted hat.
slideshow3
slideshow2
slideshow1
previous arrow
next arrow

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat karmienia naturalnego: laktacji, technik i zasad, czasu oraz higieny i najczęstszych kłopotów związanych z karmieniem piersią – zapraszamy do szkoły rodzenia Świadome Macierzyństwo.

Kontakt

Szkoła rodzenia
„Świadome Macierzyństwo”
Morasko 12a
Poznań
☎   662-012-225
mail – szkola@twojapolozna.eu

Ból podczas porodu

Aby jak najwięcej kobiet pozbyło się lęku i dało się poprowadzić drogą świadomego macierzyństwa...

Karmienie naturalne

Karmienie naturalne, to dziś nie tylko moda ale również bliskość matki i dziecka, która wpływa na wykształcenie prawidłowych więzi emocjonalnych i rozwój osobowości. To również piękny i niezapomniany okres w życiu kobiety...

Kilka uwag na temat karmienia piersią

Jednym z najważniejszych dylematów świeżo upieczonej mamy jest dokonanie wyboru karmienia. Pamiętaj proszę, że jedyną, właściwą metodą żywienia dziecka (do pół roku minimum) jest karmienie piersią. Podstawową czynnością, którą musi opanować maluch...