Ból podczas porodu

Poród zwykle zaczyna się stopniowo i wymaga czasu. Ból ma swoje znaczenie jest wyjątkowy, czysty i niemal nigdy nie powoduje urazów ciała.
Gdy przestajesz go doświadczać mija. Kobieta, która rodzi bez interwencji, nie będzie odczuwała bólu po narodzinach. Często jest w stanie euforii, utrzymywanej przez hormony uwalniane po porodzie.

Oksytocyna hormon miłości, jest uwalniana w trakcie maksymalnego rozciągania krocza wokół główki i ciała dziecka, co jest przyjemnym doznaniem dla większości kobiet. Ból, jeśli pojawił się wcześniej, zwykle znika lub odchodzi na drugi plan. Co więcej, kobieta rozwija wtedy techniki relaksacyjne, które ćwiczyła w trakcie najbardziej intensywnego i godnego zapamiętania doświadczenia w jej życiu. Dowiedziała się jak powolny i głęboki oddech może zmienić wrażenia płynące z ciała, a także bieg jej myśli.

Newborn baby girl asleep on a blanket.
Newborn baby boy in a blue knitted hat.
slideshow3
slideshow2
slideshow1
previous arrow
next arrow

Prawdopodobnie nabrała nowego szacunku i uznania dla swojego ciała. Doświadczyła wyjątkowej mieszanki bezbronności i mocy oraz łączności z żeńskim pierwiastkiem, który charakteryzuje poród.

Kontakt

Szkoła rodzenia
„Świadome Macierzyństwo”
Morasko 12a
Poznań
☎   662-012-225
mail – szkola@twojapolozna.eu

Ból podczas porodu

Aby jak najwięcej kobiet pozbyło się lęku i dało się poprowadzić drogą świadomego macierzyństwa...

Karmienie naturalne

Karmienie naturalne, to dziś nie tylko moda ale również bliskość matki i dziecka, która wpływa na wykształcenie prawidłowych więzi emocjonalnych i rozwój osobowości. To również piękny i niezapomniany okres w życiu kobiety...

Kilka uwag na temat karmienia piersią

Jednym z najważniejszych dylematów świeżo upieczonej mamy jest dokonanie wyboru karmienia. Pamiętaj proszę, że jedyną, właściwą metodą żywienia dziecka (do pół roku minimum) jest karmienie piersią. Podstawową czynnością, którą musi opanować maluch...