Ból podczas porodu

Poród zwykle zaczyna się stopniowo i wymaga czasu. Ból ma swoje znaczenie jest wyjątkowy, czysty i niemal nigdy nie powoduje urazów ciała.
Gdy przestajesz go doświadczać mija. Kobieta, która rodzi bez interwencji, nie będzie odczuwała bólu po narodzinach. Często jest w stanie euforii, utrzymywanej przez hormony uwalniane po porodzie.

Oksytocyna hormon miłości, jest uwalniana w trakcie maksymalnego rozciągania krocza wokół główki i ciała dziecka, co jest przyjemnym doznaniem dla większości kobiet. Ból, jeśli pojawił się wcześniej, zwykle znika lub odchodzi na drugi plan. Co więcej, kobieta rozwija wtedy techniki relaksacyjne, które ćwiczyła w trakcie najbardziej intensywnego i godnego zapamiętania doświadczenia w jej życiu. Dowiedziała się jak powolny i głęboki oddech może zmienić wrażenia płynące z ciała, a także bieg jej myśli.

Newborn baby girl asleep on a blanket.
Newborn baby boy in a blue knitted hat.
slideshow3
slideshow2
slideshow1
previous arrow
next arrow

Prawdopodobnie nabrała nowego szacunku i uznania dla swojego ciała. Doświadczyła wyjątkowej mieszanki bezbronności i mocy oraz łączności z żeńskim pierwiastkiem, który charakteryzuje poród.

Kontakt

Szkoła rodzenia
„Świadome Macierzyństwo”
Morasko 12a
Poznań
☎   662-012-225
mail – szkola@twojapolozna.eu

Ból podczas porodu

Aby jak najwięcej kobiet pozbyło się lęku i dało się poprowadzić drogą świadomego macierzyństwa...

Karmienie naturalne

Karmienie naturalne, to dziś nie tylko moda ale również bliskość matki i dziecka, która wpływa na wykształcenie prawidłowych więzi emocjonalnych i rozwój osobowości. To również piękny i niezapomniany okres w życiu kobiety...

Kilka uwag na temat karmienia piersią

Jednym z najważniejszych dylematów świeżo upieczonej mamy jest dokonanie wyboru karmienia. Pamiętaj proszę, że jedyną, właściwą metodą żywienia dziecka (do pół roku minimum) jest karmienie piersią. Podstawową czynnością, którą musi opanować maluch...

Problemy związane z laktacją

Pierwsze karmienia mogą sprawiać Ci trudności. Nie zniechęcaj się. Pamiętaj, że jest to nowa sytuacja zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka i pewnych rzeczy musicie się nauczyć.

Rozpoczęcie porodu – Czy już rodzę?

W miarę zbliżającego się porodu twoje myśli będą koncentrowały się zapewne na tym, jak najlepiej odnaleźć drogę do macierzyństwa.