Wzdęcia podczas ciąży

Poradnik serwisu Świadome Macieżyństwo Poradnik serwisu Świadome Macieżyństwo Poradnik serwisu Świadome Macieżyństwo Poradnik serwisu Świadome Macieżyństwo Poradnik serwisu Świadome Macieżyństwo

Szkoła rodzenia Świadome Macierzyństwo Ciąża to piękny i ważny okres w życiu kobiety i jej rodziny.
Naturalne podejście do ciąży, porodu i macierzyństwa opiera się na założeniu ,że kobieta może świadomie wpływać i kształtować przebieg tych procesów . Wymaga to większego zaufania do siebie samej, większej pewności siebie oraz konkretnych działań w sferze fizycznej emocjonalnej i duchowej.

Kilka uwag odnoście zapobiegania powstawaniu wzdęć.

1. Spożywajmy posiłki wolno, nie połykając przy tym zbyt dużej ilości powietrza.
2. Unikajmy pokarmów, które sprzyjają powstawaniu gazów w jelitach - cebuli, rodzynków, marchwi, roślin strączkowych czy brukselki.
3. Ograniczyć produkty szczególnie bogate w błonnik.
4. Można też wyeliminować napoje gazowane.

A co kiedy wzdęcia już wystąpią?

Kiedy pojawią się pierwsze problemy, należy dokładnie przeanalizować skład lodówki. Właściwa dieta jest kluczem do pozbycia się dolegliwości gazowych. Wyeliminujmy wszystko co może powodować wzdęcia. Dieta powinna być lekkostrawna bez potraw smażonych z dużą zawartością tłuszczu. unikajmy też roślin strączkowych (fasola, groch) oraz kapusty i cebuli. Należy też zdecydowanie ograniczyć przyswajanie cukrów czyli śliwek, gruszek, winogron i jabłek. Mleko (laktozę) można zastąpić żółtym serem bądź kwaśnym mlekiem.

Najlepszym sposobem na umniejszenie ilości gromadzących się gazów jest oczywiście ruch. Aktywność fizyczna w sposób korzystny wpływa nie tylko na wzdęcia ale również poprawia ogólną sprawność ruchową, poprawia samopoczucie fizyczne i psychiczne, wzmacnia i reguluje serce, stawy, mięśnie (szczególnie ważne - mięśnie pleców) i kilka innych jeszcze aspektów.

Zapraszamy do szkoły rodzenia Świadome Macierzyństwo, gdzie dowiesz się więcej na temat radzenia sobie z dolegliwościami podczas ciąży.


Kontakt

Szkoła rodzenia
„Świadome Macierzyństwo”
Morasko 12a
Poznań
☎   662-012-225
mail - szkola@twojapolozna.euDodatkowe propozycje

Szkoła rodzenia Warsztaty prowadzone przez naszą szkołę
Wizyty domowe Indywidualne spotkania i porady w domu
Pogotowie laktacyjne Pogotowie laktacyjne i patronaż poporodowy
Karmienie Wykłady i ćwiczenia dotyczące karmienia
Pielęgnacja Prawidłowa opieka nad maluchem - zajęcia
Szczepienia ochronne Wykłady z pielęgniarką szczepienną
Diety Spotkania z dietetykiem i dieta indywidualna
Joga Profesjonalne zajęcia z Ashtanga Yoga