Ból podczas porodu

Poradnik serwisu Świadome Macieżyństwo Poradnik serwisu Świadome Macieżyństwo Poradnik serwisu Świadome Macieżyństwo Poradnik serwisu Świadome Macieżyństwo Poradnik serwisu Świadome Macieżyństwo

Szkoła rodzenia Świadome Macierzyństwo Poród zwykle zaczyna się stopniowo i wymaga czasu. Ból ma swoje znaczenie jest wyjątkowy, czysty i niemal nigdy nie powoduje urazów ciała.
Gdy przestajesz go doświadczać mija. Kobieta, która rodzi bez interwencji, nie będzie odczuwała bólu po narodzinach. Często jest w stanie euforii, utrzymywanej przez hormony uwalniane po porodzie.

Oksytocyna hormon miłości, jest uwalniana w trakcie maksymalnego rozciągania krocza wokół główki i ciała dziecka, co jest przyjemnym doznaniem dla większości kobiet. Ból, jeśli pojawił się wcześniej, zwykle znika lub odchodzi na drugi plan. Co więcej, kobieta rozwija wtedy techniki relaksacyjne, które ćwiczyła w trakcie najbardziej intensywnego i godnego zapamiętania doświadczenia w jej życiu. Dowiedziała się jak powolny i głęboki oddech może zmienić wrażenia płynące z ciała, a także bieg jej myśli.

Prawdopodobnie nabrała nowego szacunku i uznania dla swojego ciała. Doświadczyła wyjątkowej mieszanki bezbronności i mocy oraz łączności z żeńskim pierwiastkiem, który charakteryzuje poród.


Kontakt

Szkoła rodzenia
„Świadome Macierzyństwo”
Morasko 12a
Poznań
☎   662-012-225
mail - szkola@twojapolozna.euDodatkowe propozycje

Szkoła rodzenia Warsztaty prowadzone przez naszą szkołę
Wizyty domowe Indywidualne spotkania i porady w domu
Pogotowie laktacyjne Pogotowie laktacyjne i patronaż poporodowy
Karmienie Wykłady i ćwiczenia dotyczące karmienia
Pielęgnacja Prawidłowa opieka nad maluchem - zajęcia
Szczepienia ochronne Wykłady z pielęgniarką szczepienną
Diety Spotkania z dietetykiem i dieta indywidualna
Joga Profesjonalne zajęcia z Ashtanga Yoga